Hizmetlerimiz

Müşteri Odaklı Etkin Çözümler

Elektrakom deneyimli kadrosu ve 20 yıllık sektörel tecrübesi ile güvenilir, kaliteli ve standartlara uygun mühendislik çözümleri sunmaktadır.

Çözümler

YG Trafo Merkezleri 
Türkiye TEİAŞ standartlarında 380 kV ve 154 kV Trafo merkezlerinin tüm projelendirme, temin, montaj, test ve devreye alma çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca yurtdışında diğer gerilim seviyelerinde (500 kV, 220 kV, 110 kV gibi) trafo merkezlerinin tasarlanması ve kurulumu gerçekleştirmekteyiz. 


İzleme ve Kontrol Sistemleri 
Trafo merkezlerinin yerel ve uzaktan izleme ve kontrolü için ilgili SCADA ve RTU sistemlerinin kurulumu yapılmaktadır. Özellikle IEC61850, IEC870-5-101 ve DNP gibi protokoller yoğunlukla kullanılmaktadır. Bununla birlikte, Merkezi İzleme merkezleri olarak bilinen Ulusal İzleme ve Kontrol sistemlerinin tasarımı ve devreye alımını gerçekleştirmekteyiz. 


Haberleşme Sistemleri 
Trafo merkezlerinin uzaktan izlenilmesi ve kontrolü için gerekli haberleşme altyapılarının kurulumu gerçekleştirilmektedir. Özellikle Smart Grid uygulamaları için gerekli hibrit haberleşme sistemleri ayrıntılı saha analizleri ile tasarlanmakta ve kurulumu gerçekleştirmekteyiz. 


Yüksek Gerilim Açık / GIS Şalt Merkezleri 
TEIAS standartlarında 154 kV ve 380 kV arasındaki tüm gerilim seviyelerinde Anahtar Teslim trafo merkezleri, tüm tasarım projelendirme, temin, montaj-kurulum, testler ve devreye alma kapsamları. Bunların yanısıra, tüm diğer YG gerilim seviyeleri, örneğin; 110 kV, 220 kV ve 500 kV trafo merkezleri sıklıkla yurtdışındaki gerçekleştirdiğimiz projelerimiz arasındadır 
 

  • Proje Tasarım

  • Primer ve Sekonder Elektirksel Tasarım

  • İnşaat Tasarım ve Projelendirme 

  • Tüm Elektriksel Hesaplamalar ve simulasyon, örenğin Kısa Devre Hesaplamaları 

  • Test & Devreye Alma
Elektrakom Enerji